Knižné tipy - august/srpen 2015

sobota 8. srpna 2015

Sarah J. Maas - Skleněný trůn


V krajine bez akejkoľvek mágie, kde vládne krutý kráľ, je na kráľovský dvor povolaná najnebezpečnejšia nájomná vrahyňa. Prichádza, aby získala späť svoju slobodu, nie aby zabila kráľa. Ak v turnaji porazí dvadsať tri nájomných vrahov, zlodejov a žoldnierov, prepustia ju z väzenia v soľných baniach a po štvrorročnej službe ako kráľova šampiónka, získa späť svoju slobodu. Jej meno je Celaena Sardothien.
Korunný princ si ju na túto úlohu najal a je jej jediným spojencom. Kapitán kráľovskej gardy zas pravým ochrancom. V komnatách a chodbách Zámku zo skla sa však schováva niečo oveľa nebezpečnejšie... A keď začne jej protivníkov niekto po jednom likvidovať, Calaenin zápas o slobodu sa mení na boj o holé prežitie. Tajomný nepriateľ sa totiž neuspokojí, kým nebude ležať celý svet v troskách.Peter May - Čtvrtá oběť

Margaret sa opäť ocitá v situácii, kedy musí zapojiť svoje jedinečné schopnosti tentokrát behom vyšetrovania série rituálnych popráv v Pekingu. Prvé tri obete boli zdrogované, zviazané, označené plagátom s prezývkou a číslom, a profesionálne sťaté. Štvrtá obeť bola popravená rovnako, ale s tým rozdielom, že šlo o amerického diplomata čínskeho pôvodu. Pre všetkých je záhadou, prečo sa Juan Tchao po niekoľkých desiatkach rokov v Amerike vrátil do Pekingu, prečo sa uspokojil s nevýnosnou úradníckou pozíciou, prečo si prenajal byt v zanedbanej časti mesta - alebo prečo zomrel rovnako bizarným spôsobom ako ďalší traja Číňania.
Li s Margaret sú pravde na stope, ale zároveň sa tak nebezpečne približujú k vrahovi, ktorý je pripravený obetovať kohokoľvek, aby svoje tajomstvo uchránil. 


Ann Aguirre - Šeroprostor


Ako nositeľka vzácneho génu je Jaxová schopná skákať s vesmírnymi loďami šeropriestorom - neobyčajné nadanie jej nedáva nádej na dlhý život, ale zato z nej robí vysoko ceneného navigátora Korporácie. Potom ale dôjde k havárii lode, ktorú Jaxová naviguje, a ona je obvinená zo smrti všetkých na palube. Je pre ňu zložité sa obhájiť, pretože si na nehodu nepamätá.
Držia ju vo vezení, nútia podstupovať krutý výsluch a Jaxová balancuje na pokraji šialenstva. Vtedy sa ale v jej cele nečakane objaví neznámy muž a nabídne jej slobodu - nie ale zadarmo. March Jaxovú potrebuje, aby jemu a skupinke vesmírnych odpadlíkov pomohla rozvrátiť monopol Korporácie na medzihviezdne cestovanie - a založiť novú rasu skokanov.
Jaxová vyniká v jedinom - v cestovaní šeropriestorom, ktoré ju nakoniec zabije. Než k tomu dôjde, chce si ešte trochu užiť...David Lagercrantz - Dívka v pavoučí síti

Mikael Blomkvist a Lisbeth Salanderová opäť spolu. 
Časopis Milénium má nových majiteľov a jeho kritici tvrdia, že Mikael Blomkvist je vyhorený a že uvažuje o zmene zamestnania. Neskoro v noci Blomkvistovi zavolá profesor Frans Balder, popredný odborník na výskum umelej inteligencie. Balder mu tvrdí, že pre neho má dôležité informácie o americkej spravodajskej službe a že bol v kontakte s výbornou mladou hackerkou, ktorá sa podobá niekomu, koho Blomkvist veľmi dobre pozná.
Mikael Blomkvist dúfa v exkluzívnu reportáž, ktorú on i Milénium tak zúfalo potrebuje. Lisbeth Salanderová má ako obvykle svoje vlastné plány. Ale nadišiel čas, aby sa ich cesty ešte raz skrížili.

Okomentovat

cwrcekk`s blog © . Design by Berenica Designs.