Prožijte dobrodružství v Jižní Americe

sobota 2. prosince 2017

Pavel Svoboda se se svojí přítelkyní rozhodl, že si po pár menších a kratších cestách splní svůj velký cestovatelský sen. My lidi ale jsme už takoví, pořád na něco čekáme - až budeme mít víc peněz, času, zkušeností a tak dál.  Svojí velkou cestu má vysněno mnoho lidí, hlavně cestovatelů, ale zrealizuje se z nich nakonec jenom zlomek. A Pavel s Vendy do toho zlomku patří. Rozhodli se, že na nic čekat nebudou, protože si uvědomili, že už nikdy to nemusí být lepší. A tak koupili letenky, sbalili dva batohy a vyrazili na svoji vysněnou cestu. Rozhodli se strávit půl roku v Jižní Americe a projet ji od severu k jihu. A o této veliké cestě Pavel napsal a sám vydal knihu, která se mi dostala do rukou. A jak se mi nakonec líbila?


Pavel patří k tomu typu lidí, které hrozně moc obdivuju. Mají odvahu si nejenom své sny vysnít, ale nechybí jim ani dostatečná odvaha a odhodlání je zrealizovat. Seznámila jsem se s ním poprvé na jeho přednášce, kam mě pozvala kamarádka. Jednalo se o přednášku  v té době, o jejich druhé veliké cestě napříč Asií. Přednáška byla skvělá a já (člověk, který tak trochu fušuje do fotografování) jsem byla úplně hotová z jeho přenádherných fotek. Hned po přednášce jsem využila možnost pořídit si jeho knížku o první veliké cestě napříč Jižní Amerikou, kterou si vydal sám jenom s pomocí kampaně na HitHitu. A díky tomu má můj veliký obdiv. Rozhodl se s lidmi podělit o své zážitky a fotky a vytvořit něco, co tu zůstane ne jenom jako památka, ale co bude dělat radost i dalším lidem.
Nečekejte klasickou fotoknihu ani klasický cestopis, je to od každého něco. Do ruky dostanete knížku, která poutavě popisuje zážitky z cesty a celé vyprávění je doplněné přenádhernými fotografiemi, kterými se budete kochat. Já sama, jako člověk, který hodně čte, jsem si místy říkala, že by mi nevadilo, kdyby tam toho textu bylo víc, ale vím, že to byl účel. Pavel nechtěl napsat román, ale knížku, kterou vezme do ruky i někdo, kdo moc nečte, ale rád by na stránkách knihy a prostřednictvím jeho fotografií navštívil místa, kam se jen tak lehko nedostane. A tak se v textu dočteme o vtipných historkách, které po cestě zažívali, dozvíme se, jak je možné, že jenom dva lidi (a ještě k tomu pár) to spolu zvládli a nezabili se, ale i informace o zemích, kultuře, zvycích a mentalitě lidí Jižní Ameriky.
Knížka Napříč Jižní Amerikou je prostě nádherná a já jsem při jejím čtení slintala blahem, bavila se i se něco nového dozvěděla. Myslím si, že je to skvělý dárek pod vánoční stromeček pro každého fotografického a cestovatelského nadšence. Knížka je totiž vyvedena na kvalitním papíru, což fotkám dodává ještě další a hodně důležitý rozměr.
Pavel si tu knížku nejenom sám vydal, ale sám si ji i prodává, takže kdybyste o ni měli zájem, koupit si ji můžete tady.

Když budete mít někdy možnost, určitě zajděte na nějakou jeho přednášku. Stojí to za to. Pavel je nejenom skvělý fotograf a odvážný cestovatel, ale i vtipný a zábavný řečník.
Seznam jeho chystaných přednášek můžete najít na jeho facebooku.

Takže když máte chuť vydat se prostřednictvím stránek nějaké knihy na dalekou cestu, knížku Pavla Svobody Napříč Jižní Amerikou vám můžu jenom doporučit. Kdo si ji pořídí, nebude litovat.

Foto: Pavel Svoboda Photography


Okomentovat

cwrcekk`s blog © . Design by Berenica Designs.