Knižné tipy - december/prosinec 2014

19:22

Patrick Seth - Oživovatel


Vedia oživiť ľudí, ktorí nedávno zomreli a potom ich nechať svedčiť o vlastnom skone... Hovorí sa im reviveri, oživovatelia. Najprv vyvolávali nedôveru, nakoniec ich ale spoločnosť akceptovala – výpovede mŕtvych boli povolené v súdnych sieňach a forenzné oživovanie sa stalo súčasťou policajného vyšetrovania. Reviver Jonah Miller je navzdory svojej strastiplnej minulosti jedným z najlepších oživovateľov. Behom jedného rozhovoru s obeťou brutálnej vraždy ale ucíti, ako ho niečo pozoruje. Čaká. Potom je zabitý Daniel Harker, prvý novinár, ktorý na oživovanie upozornil verejnosť a Jonah je vtiahnutý do honby za odpoveďami. Spoločne s Harkerovou dcérou Annabel objaví dlho skrývané a dávno zabudnuté pravdy, ktoré spochybnia všetko, čím sa Jonah doteraz riadil....
James Dashner - Spáleniště: Zkouška (Labyrint 2)


Labyrint bol len začiatok. Nájdením cesty z labyrintu to malo skončiť.
Už žiadne hlavolamy. Žiadne premenné. A žiadne behanie. Thomas bol presvedčený, že keď sa im podarilo uniknúť, vráti sa on i Placeri ku svojim predchádzajúcim životom. Nikto ale v skutočnosti netušil, do akého života sa vracajú. Zem, spálená slnečnými erupciami a zničená novou, krutou klímou sa zmenila na pustinu. Vláda sa zrútila a s ňou i poriadok. Rozpadajúcimi mestami teraz blúdia raplovia, ľudia pokrytí hnisavými ranami, ktorých infekčná choroba erupcia doháňa k vražednému šialenstvu. Hľadajú, kde by našli ďalšiu obeť... a potravu. Pre Placerov behanie zďaleka neskončilo. Namiesto slobody zisťujú, že majú pred sebou ďalšiu skúšku. Musia prekonať Spálenisko, najviac spálenú časť planéty a do dvoch týždňov doraziť do bezpečného útočiska. A organizácia ZLOSIN sa postarala o to, aby prispôsobila premenné a nastavila šance v ich neprospech. Thomasa čaká skúška ohňom – skutočne schováva v hlave tajomstvo slobody? Alebo bude večne vydaný ZLOSINu na milosť?

Nikkarin - 130 - Odysea


Druhé, doplnené vydanie úvodného dielu komiksovej ságy 130. Vstúpte do sveta, kde neexistujú žiadne hranice medzi fantáziou a realitou. Objavte kúzlo pustiny, ktorá v sebe skrýva tajomné miesta, pomníky predvojnových dôb i rozrastajúce sa nové civilizácie. Pútnik Bo tu kráča deň za dňom a vôbec netuší aké dobrodružstvá ho čakajú.
Kniha obsahuje nové bonusy a v galérii tiež špeciálny príbeh kapitánky Bé, ktorý talentovaný autor nakreslil vo svojich 13 rokoch.

Anthony Ryan - Píseň krve


Prvý diel trilógie Stín krkavce
Vélin Al Sorna zasvätený Šiestemu rádu, bol od detstva cvičený k boju a zabíjaniu v službách Viery. Rád sa stal jeho jedinou rodinou. Vélinov otec slúžil ako rytier kráľovi Janusovi, panovníkovi Zjednoteného kráľovstva, rozhodol sa ale Vélina zbaviť jeho práv a v desiatich rokoch ho zanechal na prahu Šiesteho rádu. Chlapec ho za to nenávidí. Behom pobytu v ráde sa Vélin dozvedá zatiaľ netušené podrobnosti o svojej matke, ktorá zomrela, keď bol ešte dieťa. Postupne tiež odhaľuje dôvody, ktoré jeho otca viedli k tomu, že ho rádu zveril. Jedna pravda je ale dôležitejšia ako všetky ostatné. Vélina Al Sornu čakaá budúcnosť, ktorú má ešte len pochopiť. Budúcnosť, ktorá zmení nielen kráľovstvo, ale tiež celý svet. 


Jesse Bullington - Obcování se smrtí


Americký autor Jesse Bullington prináša svojmu čitateľovi noir historický román s fantastickými až magickými prvkami. Svoje Obcování se smrtí stavia na reálnych historických základoch – Europa na prelome 15. a 16. Storočia, pád Granadského sultanátu a začínajúca renesancia, ale i nekompromisná inkvizícia.
Mladučká Maurka Awa sa neblahým riadením osudu naučí čiernej mágii a putuje Európou za svojim šťastím. Nadaný maliar Niklaus Manuel Deutsch hľadá krásu v škaredosti a snaží sa získať peniaze ako žoldnier. Alchymista Paracelsus vidí v ľudskom tele mnoho, len tajomstvá ľudskej duše mu ostávajú skryté. Podľa očakávaní sa línie všetkých troch postáv pretnú a dej naberá nečakaný spád.


Andrew Smith - Kukuriční město: Zápisky z konce světa


Šestnásťročný Austin je posadnutý zaznamenávaním udalostí. Vo svojich svojráznych zápiskoch rozpráva, ako on a jeho najlepší priateľ Robby spôsobili koniec ľudstva, keď v malom americkom mestečku omylom prebudili nezničiteľnú armádu. Armádu obrovských kudlaniek, ktoré zaujímajú len dve veci : jedlo a sex.
Lenže okrem tohto poľutovaniahodného faux-pas trápi Austina horší problém. Je zamilovaný do svojej priateľky Shann, ale možno tiež do Robbyho. Hormóny sa bláznia a ničomu nepomáha, keď sa ukáže, že nakoniec bude na Austinovi, aby zachránil svet.
Aké to je keď je vám šestnásť, naháňajú vás geneticky upravené hmyzie potvory a pritom milujete dvoch ľudí?

You Might Also Like

0 komentářů